Rezervace: +420 775 108 888  |  ONLINE REZERVACE

LÉČENÍ JIZEV

Uzdravte rychle a navždy své jizvy pomocí masážní techniky

„Dýchám, zářím, žiju.“

Kateřina

„I poté, co se rána po operaci, úrazu, porodním zákroku či sebepoškozování zahojila, vnímáme ji stále díky jizvě, která může být nadále bolavá či necitlivá.

Jizvy výrazným způsobem tlumí tok naší energie v těle a ovlivňují náš tělesný i duševní stav. A pokud jsou v intimních oblastech těla, mohou také zásadně narušovat intimní život. Díky operaci slepého střeva můžeme vlivem jizvy prožívat chronické bolesti zad nebo hlavy.

Za pomocí práce s jizvami můžeme znovu obnovit tok energie v těle a nečekaně zvýšit hladinu živosti a radosti ve svém životě.“

Denisa Říha Palečková

Founder of ARKAYA® 

„Jizva po nástřihu při porodu pro mě byla prostě ošklivá. Věděla jsem, že tam je, jak vznikla, a že už s ní nic neudělám. Byla pro mne přehlíženou částí těla, které jsem nevěnovala žádnou pozornost.

Čas plynul a osud mi přihrál nového partnera. David je hodně vnímavý a citlivý, umí pracovat s metodou vaginal mapping a v jedněch z našich intimních chvílí jeho ruce začaly prozkoumávat i mou jizvu.

Uragán emocí... To nejlépe vystihuje pocity, které se odehrávaly v mém těle, když začal David s mou jizvou pracovat. Fyzická bolest, která se střídala s tou psychickou…nejsem nijak duchovně založená, ale přísahala bych, že jsem v tu chvíli znovu vědomě prožívala bolest, kterou jsem cítila na operačním sále, když mi nástřih ne příliš citlivě šili. Cítila jsem jehlu, utahování stehů, zvedal se mi žaludek…snažila jsem se dýchat, co to šlo. Prodýchávat svou jizvu a posílat z ní tak bolest pryč. A najednou byl klid. V jizvě, místě, které jsem až donedávna brala jako nehezkou vzpomínku na těžkou událost, se rozhostilo příjemné, hřejivé teplo. Nevím, jak se správně vyjádřit…ale cítím, že je znovu součástí mého těla. Plnohodnotnou součástí.“  

Lucie

„Profesionální přístup, moc pěkné prostředí. Absolvovala jsem 3 sezení léčení jizev a vřele doporučuji.“  

Lenka

Co si pod léčením jizev představit?

V průběhu léčení jizvy masírujeme tlakovou masáží poškozenou tkáň, a tak pomáháme jizvu zlepšit po její fyzické stránce. Uzdravování probíhá také na úrovni podvědomí – spolu s dotekem a pomyslným „znovuotevřením“ staré rány se naše mysl očišťuje od strachu, necitlivosti a především bolesti, která jizvu způsobila. Léčit můžeme jizvy vnější i vnitřní.

Pokud se jizva nachází v intimní oblasti ženy, spojujeme někdy tzv. vaginální mapování a léčení jizvy v jednom sezení. Například nástřih hráze, který je poměrně častým chirurgickým zákrokem při porodu, ovlivňuje i vnitřní oblast vaginy a její citlivost. Zmíněnými metodami se ženě znovu navrací a mnohdy rozšiřuje citlivost v intimní oblasti i celotělově. Žena se tak může zbavit případné bolesti nebo snížené citlivosti a rozvinout svou kapacitu pro radost, živost a potěšení. Obě metody – léčení jizev i vaginální mapování – pomáhají ženám i mužům využívat sexualitu jako nástroj uzdravování a posílení všech oblastí života.

O léčení jizev se můžete více dozvědět na přednáškovém večeru:

Vaginální mapování
a LÉČENÍ JIZEV

Jaké změny díky práci s jizvami pocítím ve svém životě? A může do něj léčení nějak přesahovat?

Stejně jako každá metoda, při které pracujeme s tělem, má i léčení jizev hluboký přesah do našeho osobního života. Pomáhá nám respektovat naše fyzické tělo, milovat ho a přijímat takové, jaké je. Na emoční rovině dochází k přepisu tzv. „limbického otisku“ – našeho základního životního nastavení, které ovlivňuje naše prožívání ve všech oblastech života – v té, jak si umíme užít radost, i v té, jak se dokážeme poprat s bolestí.

LÉČENÍ JIZEV

Práce s vnějšími i vnitřními jizvami

  • nad životně důležitými orgány,
  • po porodech a operacích,
  • tvrdými, které způsobují nepříjemné pnutí kůže,
  • na jejichž vzniku se podílela vysoce traumatická událost – např. sebepoškozování,
  • drobnějšího charakteru, na končetinách apod.

Délka a počet uzdravovacích sezení se domlouvá individuálně po konzultaci s naší masážní terapeutkou/terapeutem v závislosti na velikosti, rozsahu a umístění jizvy.

Cena sezení: 2.380 Kč za hodinu 

Uzdravte své jizvy!

Rezervujte si svůj termín na telefonu +420 775 108 888
e-mailu: info@arkaya.cz nebo online: