Rezervace: +420 775 108 888  |  ONLINE REZERVACE

Čím se liší individuální sezení od kurzu?

Často se nás ptáte, zda je lepší jít nejprve na kurz nebo na individuální sezení vaginálního mapování?
Čím se liší kurz a individuální sezení?

Obojí skýtá něco, a přestože je metoda jedna a ta samá, je i prožitek často odlišný. Něco může poskytnout pouze seminář a něco zase hlavně individuální sezení.

Výhody individuálního sezení:

 • 1
  Zkušený terapeut
  Pracujete se zkušenou masážní terapeutkou či terapeutem. Ti mají s metodou již bohaté zkušenost a jsou pro Vás velmi kvalitními průvodci. (Důležité: zjistit si: kam jdu, ke komu jdu, jaké má daný terapeut vzdělání a zkušenosti, jaké má reference…).
 • 2
  Soukromí a uvolnění
  Díky soukromí se můžete možná snáze uvolnit (ovšem některé ženy se zase lépe uvolní díky tomu, že vnímají uvolnění jiných žen na semináři, a funguje to jako inspirace).
 • 3
  Individuální nebo párové
  Na sezení můžete být sama nebo na přání i s partnerem. Také individuální sezení lze pojmout jako výuku. Některé ženy chtějí, aby se metodu naučil i partner. Často pak volí variantu, že při jednom či více ze série sezení (VM nabízíme v balíčku minimálně 3 sezení) je přítomen i partner. Lze mu vysvětlit celý postup, učit, nebo ho jen nechat dívat a být přítomen, podporovat. Řada žen je na sezení ovšem ráda i sama, alespoň částečně. Mohou se cítit svobodněji; v tom smyslu, že nemusí nic vysvětlovat - co jak prožívají a proč.

Výhody kurzu:

 • 1
  Výklad k metodě od Denisy Palečkové
  Denisa Palečková techniku Vaginálního mapování do České republiky zavedla. Kurzy Potěšení a léčení pro laickou i odbornou veřejnost pořádá v ČR od roku 2012.
 • 2
  Léčivé pole
  Díky aktivní účasti mnoha dalších žen vzniká na seminářích jedinečné “léčivé pole”. Zkušenost a posun každé jednotlivé účastnice je současně i obohacením pro ostatní ženy. Řada z vás má možná zkušenost, že ve skupině si zacvičíte (například jógu, zumbu, …) mnohem lépe a vydatněji, než když dělate to samé doma. Zde kromě tohoto efektu ještě dochází k obohacení každé ženy i na vnitřní rovině skrze zkušenost ostatních.
 • 3
  Další techniky
  Seminář doplňují další techniky práce s tělem a dechem pro hlubší uvolnění a puštění nepotřebného.
 • 4
  Účast partnera, kamarádky
  Na seminář je možné vzít i svého partnera, kamaráda, kamarádku… někoho, kdo se metodu naučí a s nímž pak můžete pokračovat i po kurzu v dalších sezeních. Také na kurzu se seznámíte s dalšími, kteří se postup naučí, a můžete se na dalších sezení domluvit společně.

Seminář je výrazně cenově dostupnější a nabízí velmi hlubokou osobní zkušenost. Individuální sezení zase dává příležitost zkušené terapeutky/terapeuta a dává přijímající ženě prostor jen pro sebe. Také je výhoda posloupnosti sezení, protože VM je opravdu “cesta\", která trvá déle než jedno sezení či jeden den. Napoprvé se určitá témata a prožitky “otevřou”, a potom dobíhají. Při pokračování v sezení žena vidí, jaký dělá pokrok.

Hodně žen volí to i to. Není zase až tak podstatné, čím začít dříve. Možná vysvětlení ze semináře a takové určité “energetické zasvěcení” do atmosféry mapování je dobré na začátek. Ale není podmínkou. S rámcem seznamuje i masážní terapeut/ka v rámci individuálního sezení.