Reservations: +420 775 108 888  | info@arkaya.cz

JIŘINA

“My desire is to awaken freedom, love, joy and happiness in human souls, to show a way to fulfill all our desires, to awaken awareness and perception of the present moment in every cell, to forgive to oneself and also to others. The overall healing of body, mind and soul is then a reward.”

Jiřina about the massage:

“I started to work with people and the human soul, because my own life story was fulfilled with lack of freedom and also great sorrow at a certain stage.”

After completing vaginal mapping and deep work on myself, I discovered myself again and began to perceive my surroundings more thoroughly. Now I feel completely free and unrestrained again.

I am convinced that other women are going through a similar story, and I would like to pass on my experience to these women and become a guide for their transformation into love, which I also went through.

What do clients say about Jiřina:

V mém životě jsem měla problémy v partnerském životě, se kterými jsem si neuměla poradit. Po třech sezení u Jiřiny, kde probíhalo vaginální mapování, se mi odhalili příčiny, o kterých jsem se styděla mluvit a potlacovala jsem je v sobě. Po ukončení sezení jsem našla novou cestu mého života plnou radosti a uvědomění. Doporučuji všem ženám.
Valerie
Měla jsem dlouhodobé bolesti v bederní oblasti, chodila jsem na klasické masáže, vždy mi to pomohlo, ale nikdy ne dlouhodobě. Poté, co jsem navštívila paní Jiřinu, tak už po první návštěvě jsem ucítila celkovou úlevu těla. Po několika návštěvách bolesti úplně odezněly. Moc za to děkuji a všem doporučuji návštěvu, je to jako znovuzrození.
Alena
Po půlroční bolesti ruky, střílející od ramene k prstům a zároveň brnění prstů jsem navštívil paní Jiřinu. Po třech léčebných dotykových kůrách jsem byl bez bolesti. Bylo to jako zázrak. Všem, kteří mají nějaký problém, doporučuji návštěvu.
Zdeněk

My education and training courses:

  • A course of spa massages and procedures - Medical head massage, ENT massage, wraps, special aroma baths, underwater massages
  • A course of sports reconditioning massages
  • CORE TOUCH® I: Škola celostní smyslné masáže – 10 denní výcvik (Denisa Říha Palečková a Richard Vojík)
  • Usui Reiki I. - IV.
  • Shambhala
  • Saint German techniques – I am Discourse

Book your massage today

on +420 775 108 888

or e-mail info@arkaya.cz